Rodzina to drużyna

Wspólnie ku Samodzielności:
Warsztaty dla Rodziców i Nastolatków 13-15 lat

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe warsztaty “Wspólnie ku Samodzielności”, stworzone z myślą o rodzicach i nastolatkach w wieku 13-15 lat. Nasze spotkania mają na celu wsparcie rodzin w codziennych wyzwaniach oraz rozwijanie kluczowych umiejętności życiowych u młodzieży.

ZAPISY

Dwie grupy pracujące równolegle:

Dla rodziców: podczas warsztatów rodzice będą pracować w dedykowanej grupie, wspieranej przez dwóch doświadczonych terapeutów. Nauczą się, jak skutecznie wspierać swoje dziecko, rozwijać jego mocne strony i radzić sobie z trudnościami, które napotykają na co dzień. Dzięki praktycznym wskazówkom i wspólnym ćwiczeniom zyskają pewność siebie w roli rodzica i lepsze zrozumienie potrzeb swojego dziecka.

Dla nastolatków: równolegle, w oddzielnej grupie, nastolatki będą pracować z dwoma terapeutami nad nauką planowania, zarządzania czasem i organizacji codziennych obowiązków. Poprzez ćwiczenia i wsparcie naszych specjalistów, nastolatki zyskają narzędzia niezbędne do osiągania większej samodzielności i pewności siebie w różnych sytuacjach życiowych, a szczególnie tych związanych z planowaniem nauki i radzeniem sobie z odwlekaniem i unikaniem zadań.

Tematyka warsztatów dla rodziców:

  • Wspieranie planowania: jak wspierać dziecko w planowaniu nauki i codziennych obowiązków, tworzenie wspólnych harmonogramów i nauka zarządzania czasem.
  • Pomoc w koncentracji: metody wspomagania dziecka w poprawie koncentracji i skupienia na zadaniach.
  • Priorytetyzacja i organizacja: jak uczyć dziecko priorytetyzacji zadań i organizacji pracy, aby lepiej radziło sobie z obowiązkami.
  • Radzenie sobie z prokrastynacją: techniki i strategie pomagające dziecku przezwyciężać unikanie i odwlekanie obowiązków, aby zwiększyć jego efektywność i samodzielność.

Tematyka warsztatów dla nastolatków:

  • Planowanie nauki: nauka efektywnego planowania nauki, tworzenia harmonogramów i zarządzania czasem, aby lepiej radzić sobie z codziennymi obowiązkami szkolnymi.
  • Skupienie na zadaniach: techniki poprawy koncentracji i wytrwałości w wykonywaniu zadań, co pomaga w skuteczniejszym osiąganiu celów.
  • Kolejność zadań: Umiejętność oceny i ustalenia kolejności wykonywania zadań, aby skutecznie zarządzać czasem i zasobami.
  • Przeciwdziałanie unikaniu i odwlekaniu: strategie radzenia sobie z prokrastynacją i unikaniem trudnych zadań, co prowadzi do większej efektywności i samodzielności młodego człowieka.

Dołącz do nas i odkryj, jak wspólna praca może przynieść wymierne korzyści zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Razem możemy uczynić codzienne życie bardziej harmonijnym i pełnym sukcesów!

Czas trwania: 10 spotkań po 3 h – sobota 9.00-12.00

2.10.2024 r. – 22.03.2025 r.

Dwie równoległe grupy:
1. dla rodziców
2. dla nastolatków
Wspólne podsumowania.

Cena:
rodzic 10 spotkań po 3 h – 1350 zł
dziecko 10 spotkań po 3 h – 1350 zł

Cena razem: 2700 zł

Przed dołączeniem do warsztatów obowiązuje konsultacja kwalifikująca.
Koszt konsultacji 140 zł.

Data i miejsce warsztatów:

  • Terminy: 12.10.2024, 26.10.2024, 9.11.2024, 23.11.2024, 14.12.2024, 11.01.25, 25.01.2025, 22.02.2025, 8.03.2025, 22.03.2025
  • Warszawa, ul. Rolna 165a

Zapisy i informacje:

Nie przegap tej okazji – zarezerwuj swoje miejsce już dziś i zacznijcie wspólną podróż ku samodzielności i zrozumieniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *