Beata Grotowska


Psycholog ze specjalnością kliniczną, psychoterapeuta integracyjny ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin oraz terapii dzieci i młodzieży w trakcie szkolenia rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne prowadzącego do uzyskanie Certyfikatu Psychoterapeuty PTP spełniającego kryteria European Association of Psychotherapy.

Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ukończyła szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

Zwolenniczka podejścia integracyjnego (zindiwidualizowanego postępowania wobec konkretnego problemu i danej osoby).

Administrator i wieloletni ekspert na portalu i forum.adhd.org.pl oraz na grupach wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD, zespołem Aspergera, afazją dziecięcą, mutyzmem wybiórczym.

Współautorka książki: ,,Codzienność dziecka z zespołem Aspergera okiem rodzica i terapeuty”, wyd. Harmonia, autorka artykułów o problemach dzieci i dorosłych z zespołem Aspergera.

Uczestniczka licznych konferencji, sympozjów, szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu diagnozowania, komunikacji, terapii oraz wspierania i tworzenia warunków rozwoju dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD oraz zaburzeniami pokrewnymi.

Szkoliła się m.in. w zakresie:

diagnozowania i prowadzenia psychoterapii dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera, ADHD, zaburzeniami lękowymi, depresją, PTSD, niską samooceną, problemami z zachowaniem, zaburzeniami zachowania (u nastolatków), zaburzeniami odżywiania, tikami, OCD oraz wspierania rodziców w procesie terapii dzieci, pokonywania oporu nastolatka, pracy z dzieckiem krzywdzonym, Dialogu Motywującego, zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci, monitorowania rozwoju dziecka narzędziem M-CHAT-R/F, Psychoterapii Opartej na Analizie Funkcjonalnej.

Terapeuta i wychowawca na obozach dla dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi. Autorka badań nad umysłowością nastolatków z zespołem Aspergera. Pasjonatka psychopatologii i neuropsychologii, zwolenniczka indywidualnego podejścia do każdego człowieka i całościowej opieki nad rodziną. Szczęśliwa matka dwóch synów.

W Fundacji SAVANT tworzy i nadzoruje realizację programów terapeutyczych zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży, prowadzi terapię psychologiczną dzieci i młodzieży, treningi umiejętności społecznych, udziela konsultacji dla rodziców i nauczycieli, prowadzi szkolenia dla szkół, warsztaty dla rodziców i kadry pedagogicznej.
Prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży, dorosłych, par i rodzin.
Kontakt: beata.grotowsta@savant.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *